مراد حسینی عضو شورای رتبه‌بندی ساترا شد

نوشته شده توسط:مدیریت مدیر سایت | ۰ دیدگاه

در پنجمین نشست شورای راهبری مجمع رسانه‌های صوت‌و تصویر فراگیر ایران (رصتا)، نمایندگان مجمع در شوراهای «سواد فضای مجازی» و «ارزیابی و رتبه بندی رسانه‌ها» انتخاب و به ساترا معرفی شدند.

نمایندگان «رصتا» در دو شورای «سواد فضای مجازی» و «رتبه‌بندی رسانه‌ها» معرفی شدند

در نشست شورای راهبری رصتا، نمایندگان مجمع در شورا‌های «سواد فضای مجازی» و «ارزیابی و رتبه بندی رسانه‌ها» انتخاب و به ساترا معرفی شدند.

رصتا ساترا

در پنجمین جلسه رسمی این شورا، نمایندگان مجمع «رصتا» در شورا‌های «سواد فضای مجازی» و «ارزیابی و رتبه‌بندی رسانه‌ها» مشخص شدند.

در نشست اخیر شورای راهبری مجمع «رصتا» مهناز مظاهری مدیر رسانه «تابان تی‌وی» به‌عنوان نماینده مجمع رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر ایران در شورای سواد فضای مجازی ساترا و سامان مرادحسینی مدیر رسانه روستا تی‌وی به‌عنوان نماینده مجمع «رصتا» در شورای ارزیابی و رتبه‌بندی رسانه‌ها ساترا انتخاب شدند.

بر اساس دستورالعمل الزامات ارتقای سواد فضای مجازی مصوب کمیسیون عالی ارتقای محتوای شورای عالی فضای مجازی، تمام رسانه‌های صوت‌و تصویر فراگیر باید نسبت به آگاه‌سازی کاربران نسبت به حقوق، مسئولیت‌ها و پیامد‌های استفاده از خدمات و محتوای فضای مجازی و جرایم مرتبط، اطلاع‌رسانی شیوه استفاده صحیح از خدمات و محتوای ارائه شده و رده‌بندی سنی آنها، اطلاع‌رسانی به اولیا و مربیان در خصوص نحوه نظارت بر کودکان و نوجوانان مراقبت از ایشان در هنگام استفاده از خدمات و محتوای فضای مجازی، اطلاع‌رسانی و اخذ مجوز از کاربران در خصوص دسترسی‌های کارافزار‌ها و سکو‌ها به ابزارها، داده‌های شخصی کاربران و موقعیت مکانی آنان، تدوین و انتشار منشور اخلاق حرفه‌ای و ایجاد امکان ثبت و پیگیری شکایات و انتقادات کاربران اقدام کنند.

پیشتر لیلا آمره، امیرحسین حیدری، امیر رضاخانیان و مهران ده‌نمکی به ترتیب به عنوان نمایندگان مجمع رصتا در شورا‌های تدوین مقررات، صدور مجوز انتشار، ممیزی بعد از انتشار، نمایشگاه و جشنواره «رصتا» از سوی شورای راهبری «رصتا» به سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت‌و تصویر فراگیر در فضای مجازی معرفی شده بودند.

اعضای شورای راهبری «رصتا» طی انتخاباتی با حضور رئیس و مدیران ساترا و نماینده سازمان بازرسی کل کشور و با مشارکت سکوی‌های دارای مجوز که اسامی آن‌ها در وبگاه ساترا نمایش داده شده است تعیین شدند.

هدف از شکل‌گیری این شورا مشارکت مؤثر فعالان صنعت در فرآیند‌های تنظیم‌گری و ساماندهی امور مربوط به خدمات رسانه‌ای صوت‌و تصویر فراگیر در فضای مجازی است.


منبع : باشگاه خبرنگاران / تسنیم / ایران فیلم پرس / ایسنا / صبا و ...

https://www.yjc.ir/fa/amp/news...

https://iranfilmpress.ir/news/...

https://www.tasnimnews.com/fa/...

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...